Bugun...BAŞKAN AŞKAR:YANDAŞLARINA RANT KAPISI AÇMAK İÇİN SONUNDA BUNU DA YAPTILAR! - GÜNDEM - İnternetin Ajansı

Adil Türkiye Partisi (ATP) Genel Başkanı Ata Barlas (Michael James) Aşkar, Cumhurbaşkanı Erdoğanın kararı ile Resmi Gazetede yayımlanan " maden yönetmeliğinde" yapılan usulsüz değişikliğe ilişkin eleştiride bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 15-11-2023 14:26

BAŞKAN AŞKAR:YANDAŞLARINA RANT KAPISI AÇMAK İÇİN SONUNDA BUNU DA YAPTILAR! - GÜNDEM - İnternetin Ajansı

Başkan Aşkar, Maden Yönetmeliğinde yer alan ve yandaşlara yeni rant kapısının açılmasını sağlayan 115. Maddenin değiştirilmesine ilişkin eleştiride bulundu. İktidarın, doğayı yok etmek ve yandaşlara yeni rant kapısı açmak adına her türlü usulsüzlüğü resmileştirmeye çalıştığını ifade eden Aşkar alınan tüm hukuksuz kararlarla mücadele edeceğinin altını çizerek şunları söyledi:" 01.03.2022 tarihinde 31765 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Maden Yönetmeliği'nin 115. maddesi değiştirilmiştir. 

"ZEYTİNLİKLER HARAP OLACAK"

Bu değişiklik ile zeytinlik alanlarında madencilik faaliyetlerine Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından izin verilebileceği düzenlenmiştir. Böylelikle zeytinlik alanlar maden faaliyetlerine açık hale getirilmiştir.  Bu yönetmelik ile başta Ege Bölgesi olmak üzere ülkemizde bulunan hiçbir zeytinlik alanları güvende değildir. Madencilik faaliyetleri nedeni ile zeytin ağaçlarının sökülmesine, zeytinliklerin harap olmasına neden olacak bu yönetmeliğin iptali için dava açılmış ve Danıştay 8. Dairesi tarafından isabetle yönetmeliğin yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Kendi yandaşlarına rant kapısı açmak için AKP eliyle yaratılan tüm hukuksuzluklarla mücadele etmeye devam edeceğiz. İktidarın, ülkemizi her yönden daha da mahvetmesine izin vermeyeceğiz. Doğaya zarar vermeden, Türkiye'nin tarımını yok etmeden maden faaliyetlerinin verimli alanlarda sürdürülmesi için elimizden geleni yapacağız. Hem zeytinliklerimize hem de maden ocaklarımıza sahip çıkacağız!" dedi.
Kaynak: 22haber.com.tr
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Mersin sizce hangi alanda ilerleme sağlamalıdır ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI