Bugun...Makine Mühendisleri Odası (MMO) Seçimleri MMO Mersin Şubesi için Kulislerde İsimler Konuşulmaya Başlandı… - GÜNDEM - İnternetin Ajansı

Makine Mühendisleri Odası (MMO) seçimleri bilindiği üzere 2 yılda bir yenileniyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye genelinde yapılacak olan MMO seçimlerinde yaklaşık 3.500 aktif üyesi olan Mersin Şubesi için kulislerde başkan adaylarının isimleri dolaşmaya başladı.

facebook-paylas
Tarih: 13-11-2023 13:58

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Seçimleri MMO Mersin Şubesi için Kulislerde İsimler Konuşulmaya Başlandı… - GÜNDEM - İnternetin Ajansı

 Her seçim döneninde Türkiye’nin en aktif katılımlı seçimini demokrasi şenliğinde gerçekleştiren MMO-Mersin Şubesi için “Cem BİNİCİ” ismi kulislerde yoğun şekilde konuşulmaya başlandı.
 
Mersin basını olarak kulislerden aldığımız bu duyumlara istinaden yaptığımız bir dize görüşmeler sonucunda yakın gelecekte ismini MMO Mersin şube seçimlerinde daha da yoğun duyulacağını düşündüğümüz Cem BİNİCİ’nin eğitim ve profesyonel kariyer yaşamına göz attık.
 
1974 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur.  İlk, orta ve lise eğitimini çeşitli illerde tamamlayan Binici, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) - Makina Mühendisliği bölümüne derece ile yerleşmiştir. 1997 yılında mezun olmasının ardından ODTÜ İşletme (MBA) Yüksek Lisansına başlamış ve 1999 yılında mezun olmuştur. Binici ileri seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.
 
Profesyonel çalışma hayatına 1997-1999 yılları arasında ODTÜ Endüstriyel Otomasyon bölümünde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Binici, askerlik hizmetini müteakip Ford Otosan Satış Sonrasında Servis Mühendisi olarak 1 yıl çalıştıktan sonra, Accenture’ın Almanya/Frankfurt ofisinde 3 yıl Analist ve Danışman olarak Deutsche Bahn ve Mercedes-Benz projelerinde görev almıştır.
 
2004 yılında kısa bir süre Mercedes-Benz Türkiye’de çalıştıktan sonra 4 yıl boyunca Ford Avrupa Budapeşte ofisinde Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa’da 12 ülkeden sorumlu Bölge Müdürü olarak çalışmıştır.
Sonrasında, Mazda Motor Türkiye kuruluşunda aktif rol almış, Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.
 
2012 yılında Alman şirketi Voith Turbo Türkiye’nin CEO’su olarak atanmıştır. Böylece 38 yaşında Türkiye’nin en geç CEO’ları arasında yerini almıştır. 40’lı yaşlarının başında girişimci olarak Türkiye’nin ilk Güneş Enerjisi projesi geliştiricilerinden biri olup, 4 MW GES projesi geliştirmiş, kurmuş ve satışını gerçekleştirmiştir. Aynı esnada Jaguar Land Rover Europe’ın Türkiye danışmanı olarak Borusan Oto Türkiye bayilerine finans alanında danışmanlık yapmıştır.
 
2017 yılında Borusan Oto Adana-Mersin lokasyonunda şube yöneticisi olarak 3 yılı aşkın bir süre çalışmıştır.
 
2021 yılında Irak/Erbil’de şirket kurmuş, Amerikan menşeili Zeeco Inc. şirketinin Khabat Termik Santrali bakım/onarım işini almıştır.
 
2022 yılında yine Irak/Basra’da düzenlenen Körfez Futbol Şampiyonası Billboard yapım işini almış ve tamamlamıştır.
 
2023 yılı Nisan ayı itibariyle profesyonel yaşamına Mersin merkezli şirketiyle yurtiçi ve yurtdışındaki fabrika ve tesislere mühendislik hizmeti vermektedir. Ayrıca Çin, İtalya ve Gürcistan’daki iş ortakları ile teknik ürünlerin üretimi ve satışını yapmaktadır.
 
Profesyonel iş hayatının yanı sıra,  mesleğine olan sorumluluğu nedeniyle 1997 yılında mezun olur olmaz MMO Ankara Şubesine üye olmuş, üye kaydını 2017 yılında Mersin Şubesine taşımıştır. Bu süreç içerisinde mesleğinin gelişimine yönelik çeşitli çalışmalar yürütmüştür. MMO Mersin şubesi 11. ve 12. dönem delegesi olup, Otomotiv ve Ulaştırma Komisyonu üyeliği yapmıştır. Cem BİNİCİ 2021 yılında Senem Sarıkaya ile hayatını birleştirmiştir.
 
Eğitim ve profesyonel yaşamı başarılar ile dolu olan BİNİCİ’nin MMO Mersin Şube seçimleri için çok güçlü bir isim olduğu aşikârdır.
 
Değerli okuyucular;
Biliyoruz ki seçim bir takım işidir,
Seçim üyeye sunulacak olan projelerdir,
Seçim gönülleri kazanmaktır ve seçim bir hizmet yarışıdır.
 
MMO Mersin Şube seçimleri için kulislerde dolaşan Cem BİNİCİ ismini sizlerle paylaşmak istedik. Cen BİNİCİ’nin projelerini, hedeflerini ve MMO Mersin Şubesi üyelerine söylemek istediği tüm konuları da kendisi ile yapacağımız ilk röportaj sonrası sizlerle paylaşacağız.
 
Şimdiden tüm adaylara başarılar dileriz.
Kazanan mesleğiniz olsun,
Kazanan Mersin olsun,
Kazanan Birlik ve Beraberlik Olsun….
Kaynak: 22haber.com.tr
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Mersin sizce hangi alanda ilerleme sağlamalıdır ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI